Automatyzacja pakowania usprawnia produkcję i dystrybucję w branży automotive. Jak się za nią zabrać?

23 czerwca 2021
AB500+system_zliczania_elementow automotive production support

Produkcja komponentów, podzespołów czy części zamiennych w przemyśle wymaga wydajnego pakowania. Każdy element musi być zabezpieczony w taki sposób, by nienaruszony dotarł do odbiorcy oraz umożliwiał łatwą identyfikację zawartości i późniejszy montaż. Sprawdzonych rozwiązań w tym zakresie dostarcza Silny & Salamon z ofertą maszyn i kompletnych, zautomatyzowanych linii pakujących.  

Już jedno, niewielkie, urządzenie wystarczy, by kilkakrotnie przyspieszyć proces ręcznego pakowania. Pracownik, zamiast otwierać każde opakowanie, umieszczać w nim produkt, zamykać i właściwie oznaczyć, może jedynie podawać towar maszynie. Tak działa np. Autobag PS 125 OneStep, którego będzie można obejrzeć podczas spotkania 24 czerwca 2021

[vc_single_image image=”4469″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Kolejny krok w automatyzacji

Niejednokrotnie specyfika elementów do spakowania, które zahaczają się o siebie, sklejają się, czy są tak drobne, że nie da się ich łatwo chwycić, wymaga wsparcia specjalistycznymi maszynami i dodatkowej automatyzacji. By sprostać tym wyzwaniom, Silny & Salamon wyszedł na rynek z ofertą w pełni zautomatyzowanych linii do pakowania, opartych o maszyny Autobag i inne urządzenia, które uniezależniają ten proces od człowieka. Są to np. stoły licząco-ważące lub wibracyjne, urządzenia do liczenia bardzo drobnych elementów czy automaty podające. Wszystkie te elementy można łatwo wkomponować w istniejące linie produkcyjne. 

Opakowanie ma znaczenie

Tym, co wyróżnia maszyny Autobag, oferowane przez Silny & Salamon, jest pakowanie przez nie towaru w estetyczne i wytrzymałe worki z rolki, które łatwo wymieniać. Mogą być one dodatkowo spersonalizowane i wykonane np. z folii w firmowych kolorach czy posiadać dodatkową perforację, umożliwiającą otwieranie nawet w trudnych warunkach. 

Klucz do sprawnej logistyki 

Wytrzymałe opakowanie, które nie ulegnie zniszczeniu podczas transportu, to ważny aspekt przy planowaniu dystrybucji produktów. Dodatkowo musi być na nim umieszczona etykieta logistyczna, na której opisana będzie zawartość, wskazany producent i odbiorca, a może nawet nadrukowany kod kreskowy. Wiele z maszyn Autobag posiada wbudowane drukarki, które takie informacje drukują bezpośrednio na worku. To znaczne ułatwienie procesu pakowania! 

Wirtualny showroom 

Żeby obejrzeć maszyny z oferty Silny & Salamon nie trzeba wychodzić z domu. W wirtualnym showroomie można zapoznać się z działaniem każdej z nich. Po wizycie w nim, zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem więcej o naszych urządzeniach: karol.szostak@pakowanie.biz.