Układy sterowania automatyki

Układy sterowania automatyki

Jednym z rozwiązań Beckhoff Automation prezentowanych podczas tegorocznej edycji spotkania będzie koncentrator danych IoT  – EK9160

To moduł, który w prosty i wygodny sposób pozwala na podłączenie nawet najstarszych maszyn do świata IIoT.

Interfejs, który z jednej strony umożliwia komunikację z zewnętrznymi systemami (w tym chmurowymi) poprzez standardy MQTT oraz OPC UA, a z drugiej obsługę szerokiej gamy modułów I/O firmy Beckhoff, które pozwolą nam zebrać dane z czujników maszyny.

Komunikację MQTT oraz OPC UA konfiguruję się poprzez zintegrowany serwer www, w którym graficzny interfejs w wygodny, obrazowy sposób przeprowadza użytkownika przez cały proces budowy sposobu wymiany danych. Od nazywania zmiennych i określania częstotliwości ich zapisu, po szyfrowanie i buforowanie danych.

Za część zbierania danych z czujników maszyny odpowiada natomiast szeroka gama modułów I/O EtherCAT. Beckhoff posiada w swojej ofercie ponad 1000 modułów i obsługuje ponad 100 rodzajów sygnałów gwarantując, że każdy parametr uda się przechwycić i wysłać do chmury.

Obecna na rynku od ponad 35 lat niemiecka firma Beckhoff Automation, działająca w ponad 75 krajach świata, dostarcza rozwiązania układów sterowania automatyki, stosowane w szerokim zakresie aplikacji. Jest prekursorem sterowania z zastosowaniem komputerów PC, dysponuje bogatą, nowoczesną i kompleksową ofertą komponentów automatyki najwyższej jakości, wykorzystujących najnowsze technologie, umożliwiających wdrożenie koncepcji inteligentnej fabryki.

Wszystkie produkty charakteryzuje modułowość, skalowalność i uniwersalność zastosowań. Nowoczesne koncepcje maszyn ukierunkowane na realizację idei Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT) oferują szereg korzyści w zakresie efektywności procesów, redukcji kosztów i jakości gotowych wyrobów.

Firma Beckhoff oprócz sprzedaży produktów oferuje swoim klientom pomoc techniczną, wsparcie przy tworzeniu aplikacji oraz szkolenia.

Facebook
https://www.facebook.com/BeckhoffPL/
Instagram
https://www.instagram.com/beckhoff_polska/
Youtube
http://www.youtube.com/BeckhoffAutomationWorldwide

Żabieniec, ul. Ruczajowa 15
Piaseczno 05-500