Czyszczenie Suchym Lodem w Motoryzacji Automotive Production Support

Czyszczenie Suchym Lodem

Czyszczenie Suchym Lodem w Motoryzacji – Skróć czas czyszczenia nawet o 70%.

Technologia czyszczenia suchym lodem firmy Cold Jet pozwala zaoszczędzić przedsiębiorstwom
z branży motoryzacyjnej nawet do 200.000 PLN rocznie. Cold Jet oferuje systemy do nieabrazyjnego czyszczenia suchym lodem pozwalające łatwo i szybko usuwać z maszyn i urządzeń nagormadzony smar, osad, szczeliwo czy też szlake spawalniczą. Metoda czyszczenia suchym lodem jest szybsza i bardziej efektywna w porównianiu z tradycyjnymi metodami czyszczenia. Pozwala zredukować koszty czyszczenia form nawet o 70%. Nie pozostawia żadnych odpadów wtórnych czy też pozostałości po czyszczeniu, które należy w specjalny sposób zagospodarować.

Korzyści
– Redukuje koszty pracy
– Brak uszkodzeń formy
– Zwiększa wydajność
– Zwiększa bezpieczeństwo pracy
– Nieabrazyjna
– Brak odpadów wtórnych
– Przyjazna środowisku

Zastosowanie
– Rdzennice
– Formy tłoczone
– Formy wtryskowe
– Haki do malowania
– Linie spawalnicze
– Formy do rozdmuchiwania Aluminowe formy trwałe
– Korpusy skrzyń biegów
– Powłoki elektroforetyczne
– Formy do pianki poliuretanowej

Technologia czyszczenia suchym lodem
Jedną z najważniejszych zalet czyszczenia suchym lodem jest możliwość wykonania usługi w sposób bezinwazyjny, tj. bez konieczności demontażu linii produkcyjnych lub skomplikowanych urządzeń. Maszyny, formy wtryskowe, narzędzia i taśmy produkcyjne nie wymagają demontażu na czas czyszczenia metodą strumieniową. Suchy lód z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin i zakamarków. Brak konieczności demontażu linii produkcyjnych gwarantuje krótkie przestoje i pozwala znacznie zmniejszyć koszty czyszczenia. Suchym lodem można czyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia.
Dodatkowo ważnym aspektem jest brak masy wtórnych odpadów. Dzieje się tak ponieważ suchy lód przechodzi w powietrzu z postaci stałej (granulat CO2) bezpośrednio do gazowej (sublimuje), dlatego też podczas czyszczenia nie powstają ścieki. W procesie czyszczenia suchym lodem nie stosuje się żadnych detergentów.