Andrzej Korpak, dyrektor generalny, prezez zarządu Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, grupa Stellantis Produkcja przy kawie pod redakcją Automotive Production Support ok

Jak będąc młodym stażem lub wiekiem managerem, zarządzać produkcją?

Zarządzanie produkcją to niezwykle emocjonujące zajęcie. Codziennie staje się do wyzwań, czyli osiągnięcia założonych celów. I codziennie ma się satysfakcję z uzyskanego wyniku a czasem mobilizujące rozczarowanie.

Najważniejsza, dla młodego managera, będzie umiejętność dobrej współpracy ze swoim zespołem. Trzeba pamiętać, że awans na zarządzającego produkcją nie oznacza, że w jednej chwili stajemy się najmądrzejsi ze wszystkich. Trzeba dużo pokory, wspólnego rozwiązywania problemów, wzajemnej komunikacji z zespołem i przede wszystkim – zaangażowania i motywacji.

Oczywiście, są również aspekty techniczne i systemowe, zgodnie z którymi trzeba budować proces zarządzania produkcją. W szerokim pojęciu będzie to oczywiście Lean Manufacturing , którego zasady musimy znać, ale przede wszystkim, szkolić i rozwijać korzystając z nich, tak siebie, jak i swój zespół.

Miałem przyjemność obserwować sukces wielu młodych managerów, ale byli i tacy, którym się nie udało. Najczęstszą przyczyna było „przewrócenie się o własne ego” – pamiętajmy, aby traktować ludzi tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Podsumowując mogę z pewnością powiedzieć, że każdy młody manager, szanujący ludzi, uczciwy,  zaangażowany, nie ukrywający problemów tylko je rozwiązujący, jest skazany na sukces. I wielką zawodową satysfakcję.

Andrzej Korpak
Dyrektor generalny, prezes zarządu

Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, grupa Stellantis