Autobag-500-Beauty-Shot-1_Silny_Salamon_Automotive_Production_Support

Jak maszyny pakujące usprawniają logistykę w branży automotive

Usprawnienie złożonego procesu

W 1913 roku Henry Ford uruchomił pierwszą linię produkcyjną. Proces podzielono na 84 etapy, podczas których z 3000 części powstawał Model T, gotowy do wyjazdu z fabryki. Producent zasłynął wówczas słowami, że „możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”. Zmontowanie spersonalizowanego egzemplarza wymagałoby żmudnego planowania i sprawnej logistyki wewnętrznej. Jak więc producenci poradzili sobie z tak złożonym procesem?

Nieoczywisty klucz do wysokiej wydajności

Odpowiedź wydaje się oczywista – to zasługa automatyzacji. Roboty pracują tam obok ludzi, wspierają ich i wyręczają ze spawania, malowania i innych czynności, które wymagają precyzji i powtarzalności. Okazuje się jednak, że dla procesu produkcji niemniej ważna jest automatyzacja pakowania.

To, by odpowiednie elementy trafiły w wymaganej liczbie na konkretne stanowisko montażowe jest niezbędne dla całego procesu. W wyniku reakcji łańcuchowej każda pomyłka generowałaby opóźnienia wszystkich kolejnych etapów. Do grona maszyn, bez których współcześnie nie może się obyć produkcja samochodów, należą więc też urządzenia do pakowania, liczenia, ważenia czy sortowania.

Zapakować, opisać, dostarczyć na stanowisko

Maszyną, która szczególnie sprawdza się zarówno u producenta części, jak i w zakładzie produkcyjnym, jest Autobag 500. Pozwala ona na szybkie przygotowanie odpowiednich pakietów montażowych. Dzięki wbudowanej drukarce od razu odpowiednio opisuje je, co usprawnia logistykę wewnętrzną. Maszyna idealnie nadaje się do integracji z automatami podającymi i pakuje w worki od 50×65 mm po 300×1000 mm.

W przemyśle motoryzacyjnym produkowane i pakowane jest tak szerokie spektrum towarów, że właściwie każda maszyna APS Autobag znajdzie w nim swoje zastosowanie – dobór modelu zależy od zakładu, jego wielkości i wymagań produkcyjnych. Sprawdzą się do najróżniejszych produktów – od śrubek i plastikowych spinek po siedzenia do autobusów miejskich.

Poza tym, urządzenia są niewielkie, na kółkach, dzięki czemu można wygodnie dopasować przestrzeń roboczą do bieżących potrzeb, a dodatkowo łatwo wkomponować je w istniejące linie produkcyjne. Dzięki temu maszyny APS Autobag są uniwersalnymi rozwiązaniami, które świetnie odpowiadają na wyzwania branży automotive.

Silny&Salamon maszyny pakujące usprawniają logistykę w branży automotive

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Silny&Salamon jest wyłącznym dystrybutorem maszyn Autobag w Polsce, a jednym z klientów jest Turck Automation Polska, który dostarcza m.in. urządzenia i systemy dla producentów samochodów. Kable ze szpul cięte są tam na krótsze kawałki, zarabiane, pakowane w wytrzymałą folię w firmowych kolorach i odpowiednio etykietowane. Takie opakowanie nie tylko estetycznie prezentuje się, oddając wysoką jakość zawartości, ale przede wszystkim skutecznie ją zabezpiecza i ułatwia późniejszy transport.

Zainteresowanych automatyzacją pakowania zachęcam do obejrzenia naszych maszyn w wirtualnym showroomie, a po wizycie w nim, do kontaktu ze mną – chętnie opowiem o nich więcej: karol.szostak@pakowanie.biz.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Automotive Production Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ