Kompleksowa gospodarka płynami technologicznymi

Grupa Houghton jest jednym z największym na świecie i najdłużej działających dostawców specjalistycznych płynów do przemysłowej obróbki metali oraz usług w zakresie gospodarki chłodziwami i środkami smarnymi.

Dzięki połączeniu zaawansowanej technologii i ponad 150 – letniego doświadczenia w produkcji środków smarnych firma Houghton jest obecnie światowym liderem w dostawach i zarządzaniu płynami do obróbki.

Korzystając ze zgromadzonego doświadczenia nasza firma wdraża we współpracy z największymi światowymi koncernami produkcyjnymi programy obsługi Houghton Fluidcare, które obejmują gospodarkę płynami technologicznymi i powiązanymi procesami. Programy Fluidcare oferowane przez firmę Houghton to kompleksowa gospodarka olejowo-smarownicza, obejmująca całość czynności i usług związanych ze stosowaniem oraz kontrola płynów i substancji chemicznych w zakładzie produkcyjnym. Każdy z programów Fluidcare jest dostosowany do ściśle określonych wymogów klienta. Celem programu jest uzyskanie oszczędności poprzez zmniejszenie zużycia płynów, ograniczenie kosztów utrzymania ruchu, czasu przestojów i produkcja odpadów na minimalnym poziomie. Programy Fluidcare mają korzystny wpływ na bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ograniczają wpływ używanych produktów na środowisko naturalne. Oferta Fluidcare obejmuje trzy elementy: produkty najwyższej jakości, wyposażenie dodatkowe do potrzeb klienta i zespół doświadczonych fachowców. Warunki handlowe są elastyczne – z cenami stałymi albozapłatą zależną od wydajności zakładu.

Wydatki na płyny technologiczne w przedsiębiorstwie produkcyjnym są względnie niskie w porównaniu z pozostałymi kosztami produkcji – jednak wpływ niewłaściwego zarządzania płynami na koszty powiązane może być ogromny. Nadzór i kontrola parametrów oraz stanu płynów technologicznych to czynności kluczowe dla uzyskania maksymalnej wydajności produkcji. Brak kontroli oznacza większe zużycie płynów, wyższe koszty usuwania odpadów, przestoje maszyn i dodatkową pracę dla personelu. Specjaliści naszej firmy oddelegowani do Państwa zakładu pomogą zwiększyć żywotność i poprawić parametry eksploatacyjne płynów technologicznych, a tym samym ograniczyć koszty produkcji i podnieść jej jakość.

Nasza oferta to:
• Bogata gama najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów chemicznych
• Racjonalizacja zapasów
• Bezpieczne dla środowiska składowanie i przeładunek materiałów
• Utrzymanie płynów w należytym stanie
• Ograniczenie zużycia produktów
• Dłuższa żywotność narzędzi i wyższa jakość elementów
• Mniejsza liczba braków i ograniczenie ponownej obróbki
• Dłuższy czas pracy maszyn i mniejsza liczba nieplanowych przestojów
• Ograniczenie kosztów konserwacji maszyn dzięki właściwemu smarowaniu
• Efektywna gospodarka odpadami
• Elastyczne warunki handlowe, umożliwiające właściwe planowanie finansowe
• Program corocznej redukcji kosztów Houghton Polska Sp. z o.o. działa na terenie Polski od 1999 roku i aktualnie zatrudnia 220 osób.

Zapraszamy do współpracy!

Houghton Polska Sp. z o.o.
ul. Kapelanka 17
30-347 Kraków
T: 12 347 56 50
F: 12 347 56 75
www.houghtonintl.com