W jednym z ostatnich wpisów odpowiedziałem na pytanie jak maszyny pakujące mogą usprawnić procesy logistyczne w branży automotive. Automatyzacja tego procesu okazuje się kluczem do utrzymania wysokiej wydajności, usprawnia logistykę wewnętrzną i ułatwia dystrybucję. Teraz opiszę jak można zrealizować ten cel na przykładzie wdrożenia Silny&Salamon w fabryce producenta rozwiązań m.in. dla automatyki samochodowej.
Firma Turck Automation Technology automatyzację pakowania powierzyła polskiej firmie.
Silny&Salamon właśnie instaluje trzecią maszynę w nowej fabryce w Lublinie. Produkowane tam, komponenty wymagały zabezpieczenia, które będzie skuteczne, wydajne, a przy tym, estetyczne. Brzmi jak zadanie dla Autobag.
Co wyróżnia zainstalowaną w fabryce maszynę pakującą Autobag 550
Wszystkie linie produkcyjne tworzone są tam od podstaw, a urządzenia oferowane przez Silny&Salamon, dzięki łatwości integracji, idealnie się w nie wpasowują. Istotna była także szybkość, stabilność i możliwość obsługi przez maszynę gotowych worków z perforacją. Wybór padł na Autobag 550.
Warto dowiedzieć się więcej o tej maszynie, bo to jedno z najlepszych urządzeń do automatyzacji pakowania. Eliminuje osobną operację etykietowania opakowań i kolejkowania produktów, pozwala na indywidualizację nadruków, zmniejsza ilość foliowych odpadów, a do tego umożliwia łatwy serwis.
To wszystko dzięki kilku elementom, takich jak:
- duży ekran dotykowy do monitorowania wydajności, intuicyjny w obsłudze,
- wbudowana drukarka, nanosząca nadruk bezpośrednio na opakowanie,
- strefa zgrzewania z kontrolą temperatury pozwalająca na uzyskanie wysokiej jakości zgrzewu,
- łatwy system przezbrojenia, umożliwiający szybkie dostosowanie maszyny do nowych potrzeb,
- docelowo możliwe będzie także podłączenie do sieci i zdalna diagnostyka.
Dzięki Autobag 550 w lubelskiej fabryce kable ze szpul, pocięte na krótsze kawałki i zarobione, pakowane są tam w wytrzymałą folię w firmowych kolorach i odpowiednio etykietowane.
Testy w rzeczywistym środowisku pracy
Warto zaznaczyć, że Silny&Salamon umożliwia wypróbowanie urządzeń każdemu, kto zastanawia się nad ich wyborem. Klient zdecydował się na zakup maszyn Autobag 550 już po kilku dniach nieodpłatnych testów w zakładzie. W tym czasie przygotowano także personalizowane worki, w które będą pakowane produkowane komponenty. Proces doboru maszyny składa się zazwyczaj z 3 kroków:
1. Audyt potrzeb
Sprawdzamy opcje. Po wywiadzie z klientem odnośnie specyfiki jego firmy i procesu produkcyjnego, eksperci z Silny&Salamon doradzają najlepszy sposób na optymalizację pakowania. Jeśli okaże się nim któraś z maszyn APS Autobag, przechodzimy do kolejnego kroku.
2. Próbka
Pokazujemy efekt. Rezultat naszej pracy to nie tylko wydajny proces pakowania, ale także estetyczne i wytrzymałe opakowanie. Pakujemy na próbę partię produktów klienta, żeby już na tym etapie sprawdził, czy zadowoli go efekt końcowy.
3. Test u klienta
Ostateczna próba możliwości urządzeń Autobag w rzeczywistym środowisku pracy. Tymczasowo instalujemy maszynę w firmie klienta na bezpłatne testy, żeby przekonał się, czy optymalizacja pakowania spełnia jego oczekiwania.
Maszyny w ofercie Silny&Salamon
Oprócz Autobag serii 500 i innych urządzeń do pakowania w gotowe worki na rolce, w ofercie firmy znajdują się także urządzenia do liczenia i ważenia drobnych elementów z dużą dokładnością. W wirtualnym showroomie można zapoznać się z działaniem każdej z nich. Po wizycie w nim, zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem więcej o naszych urządzeniach: KAROL.SZOSTAK@PAKOWANIE.BIZ.
Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Automotive Production Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ