Optyczne systemy pomiarowe

Lenso Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce. Systemy firmy GOM są z powodzeniem stosowane w działach kontroli jakości, rozwoju i produkcji na całym świecie, głównie w motoryzacji, przemyśle lotniczym oraz jednostkach badawczych. Wybranymi użytkownikami firmy GOM w Polsce : Volkswagen, Indesit, Kirchhoff, Elektrolux, Gedia, Gestamp, Neo-Tec, Schmidt, Tensho, Trag, Wielton, EBCC i wielu innych.
Sprzedaż systemów pomiarowych 
Wykonujemy prezentacje systemów pomiarowych firmy GOM w naszej siedzibie w Poznaniu lub na miejscu u Klienta. Zapewniamy dobór odpowiedniej maszyny pomiarowej do konkretnej aplikacji i zastosowania.
Wdrożenie i szkolenia 
Przeprowadzamy pełny proces instalacji i wdrożenia systemów pomiarowych w polskim przemyśle, uczelniach i jednostkach badawczych. Wykwalifikowani pracownicy wykonują również szkolenia z obsługi maszyn pomiarowych oraz oprogramowania do analizy wymiarowej firmy GOM.
Pomoc techniczna 
Zapewniamy pełne wsparcie techniczne dla naszych produktów za pośrednictwem poczty e-mail czy rozmowy telefonicznej. Pomagamy w aplikacjach i wdrożeniach optycznych maszyn pomiarowych. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
OFERTA
Oferujemy szeroki zakres maszyn pomiarowych do skanowania 3D, pomiaru przemieszczeń i odkształceń 3D oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki chmury punktów i analizy wymiarowej.
– ATOS – współrzędnościowy skaner 3D
–  ATOS ScanBox – automatyczny system skanowania 3D
–  Tritop – optyczna maszyna współrzędnościowa CMM
–  Aramis – system do pomiaru przemieszczeń i odkształceń 3D całych powierzchni
–  Pontos – system do pomiaru przemieszczeń 3D w pojedynczych punktach
–  Argus – system do pomiaru tłoczności blach
Oprogramowanie:
–  GOM Inspect Professional i GOM Inspect – oprogramowanie do analizy danych pomiarowych 3D pochodzących z systemów GOM, skanerów 3D, skanerów laserowych, tomografów komputerowych, WMP i innych źródeł. Stosowany w procesach opracowywania produktów, kontroli jakości i kontroli produkcji. Służy jako oprogramowanie kontrolne, przeglądarka 3D, narzędzie komunikacji i oprogramowanie do konwersji danych CAD.
–  GOM Correlate Professional i GOM Correlate – oprogramowanie do cyfrowej korelacji obrazu (DIC) i śledzenia ruchu w przestrzeni 3D, celem uzyskania rozległego zrozumienia badań materiałów oraz statycznego i dynamicznego testowania materiałów i komponentów.
Oferta edukacyjna – to kompletny zestaw przeznaczony do teoretycznego i praktycznego nauczania w szkołach, uczelniach wyższych i uniwersytetach. Pakiet edukacyjny firmy GOM zawiera osprzęt oraz oprogramowanie, a także gotowe do użycia ćwiczenia laboratoryjne oraz materiały wykładowe z informacjami niezbędnymi do przeprowadzenia zajęć. Dodatkowo firma Lenso oferuje praktyczne szkolenia dla instruktorów oraz wsparcie od doświadczonych inżynierów.
–  ATOS dla Edukacji – osprzęt i oprogramowanie dedykowane do skanowania 3D oraz inspekcji
–  ARAMIS dla Edukacji – osprzęt i oprogramowanie dedykowane do badania materiałów

Dane teleadresowe:
Piotr Zube
Dyrektor Handlowy
p.zube@lenso.com.pl
tel.: + 48 505 518 468
Lenso Sp. z o.o.
ul. 28 czerwca 1956 r. nr 398
61-441 Poznań
tel.: + 48 61 894 78 93
NIP 783 17 12 652
www.lenso.com.pl