Poznański Instytut Technologiczny rozpoczyna działalność 1 stycznia 2022

Poznański Instytut Technologiczny rozpoczyna swoją działalność z dniem 1 stycznia 2022

Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 1 stycznia 2022 roku na terenie Miasta Poznania rozpoczyna swoją działalność Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.

Pięć poznańskich instytutów badawczych łączy się, tworząc drugi co do wielkości instytut Łukasiewicza w Polsce. W nowy rok Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny wejdzie z nowym silniejszym potencjałem badawczym i komercyjnym, co pozwoli skuteczniej konkurować o klientów i międzynarodowe projekty B+R.

Połączenie poznańskich instytutów Łukasiewicza jest szansą na zbudowanie multidyscyplinarnej jednostki naukowo-badawczej o międzynarodowej skali działania. Silny i stabilny instytut o rozpoznawalnej marce zwiększa możliwości dotarcia z szeroką i komplementarną ofertą do klientów, a pracownikom daje poczucie bezpieczeństwa i lepsze możliwości rozwoju” – mówi prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz dr Piotr Dardziński.

Więcej informacji na: https://inop.poznan.pl/2021/12/06/powstaje-lukasiewicz-poznanski-instytut-technologiczny/#s-naukowcy-i-inzynierowie-ze-stolicy-wielkopolski-lacza-sily-powstaje-lukasiewicz-poznanski-instytut-technologiczny