Rozwiązania Traceability

Firma Balluff jest wiodącym specjalistą w dziedzinie sensoryki, dzięki ponad 50-cio letniemu doświadczeniu jesteśmy uznanym partnerem w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Zaawansowana technologia i bardzo nowoczesna elektronika ,indywidulane rozwiązania dopasowane do specyficznych aplikacji klientów oraz indywidualne konsultacje i najwyższej klasy serwis to główne cechy naszej firmy. Zapewnione przez ponad 3000 pracowników pracujących w oddziałach na całym świecie. Współcześnie firma Balluff jest liderem oferującym kompletne rozwiązania w technologii RFID oraz rozproszonych systemów I/O z interfejsem IO-Link.

Do wszystkich obszarów automatyzacji – właściwy system oraz kompetencje z jednego źródła
– czujniki elektroniczne i mechaniczne
– obrotowe i liniowe przetworniki położenia
– systemy identyfikacji RFID
– systemy połączeń oraz moduły I/O

Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie systemów traceability w obszarach przemysłowych. Traceability polega na dokumentowaniu każdego etapu w łańcuchu procesu. Pozwala rejestrować historię, lokalizację lub wykorzystanie poszczególnych elementów za pomocą zautomatyzowanej identyfikacji. Producenci wykorzystują te informacje, aby poprawić przejrzystość procesów i zapewnić dostawy na czas (JIT), szczupłą produkcję, zwiększyć jakość i zagwarantować zgodność z przepisami.

Informacje o procesie, ze względu na swój podwójny charakter, pełnią kluczową rolę w produkcji. Zawierają wyniki pochodzące ze wszystkich testów procesowych oraz z narzędzi zapobiegających błędom. Dwa główne cele zastosowania tych informacji to kontrola przepływu oraz archiwizacja. W przypadku kontroli przepływu wyniki testów procesowych są przekazywane do dalszych etapów produkcji, przez co możliwa jest odpowiednia regulacja przepływu w ramach procesu. Jeśli dla określonej części wynik testu będzie negatywny, następne procesy zostaną pominięte, a część będzie mogła zostać przekazana do obszaru napraw, w którym sprecyzowany problem zostanie zaprezentowany właściwym technikom. Archiwizacja służy natomiast do śledzenia po zakończeniu produkcji. Gromadzone są dane

procesowe, które następnie wykorzystywane są przy wycofywaniu produktów oraz w sprawach związanych ze zobowiązaniami i kwestiami prawnymi.

Kontakt:
Daniel Oszczeda
Director Marketing and Quality

Balluff SP. z o.o.
Graniczna 21A | 54-516 Wroclaw | http://www.balluff.com | http://www.leuze.pl
Phone +48 71 382 09-22 | Faks +48 71 338 49-30 | marketing.pl@balluff.pl