Elpress zużycie mediów w procesie mycia opakowań transportowych_automotive_production_support

Zużycie mediów w procesie mycia opakowań transportowych

Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorcy na całym świecie borykają się z poważnym problemem wzrastającego kosztu zużycia mediów.

Z roku na rok opłaty za media wykorzystywane w działalności przedsiębiorców rosną, zwiększając jednocześnie finalny koszt towaru lub usługi. Z jednej strony są to rosnące rachunki za prąd, z drugiej natomiast jeszcze droższe opłaty za ścieki i nieczystości stałe. Polski ustawodawca jednoznacznie sankcjonuje konieczność ponoszenia opłaty za korzystanie ze środowiska, gdyż – zgodnie z art. 273 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo ochrony środowiska – opłata ta ponoszona jest za wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi. W tym aspekcie bycie „zielonym” przedsiębiorcą konkurującym na rynku nie ogranicza się już tylko do dbałości o środowisko naturalne i zużycia jego zasobów, ale również wymaga bilansowania kosztów i szukania oszczędności.

Przy znacznej ilości opakowań transportowych wykorzystywanych przy produkcji, usługi outsourcingu ich mycia stają się nierentowne. W branży Automotive coraz więcej firm decyduje się na zbilansowanie oszczędności z dbałością o środowisko poprzez zakup własnego sprzętu myjącego, aby uniknąć chociażby konieczności transportu opakowań do zewnętrznych firm usługowych i ponoszenia kosztów związanych z tą usługą.

W firmie Elpress zużycie mediów zawsze miało równorzędnie duże znaczenie, co efektywność działania naszego sprzętu i produkowanych maszyn.

elpress 4 zużycie mediów w procesie mycia opakowań transportowych_automotive_production_support

Dla przykładu, w naszej myjce opakowań:

– Zużycie wody oscyluje jedynie na poziome pomiędzy 0,3 – 0,5 litra wody na skrzynkę zbliżoną lub równą rozmiarowi E2.

– Posiada zbiorniki o wielkości 300 litrów służące do recyrkulacji wody używanej w procesie mycia.

– Ma możliwość zastosowania dodatkowych filtrów obrotowych, zmniejszających konieczność wymiany wody w zasadniczej komorze mycia.

– Kontrola nad ilością detergentów używanych do mycia odbywa się poprzez zastosowanie pomp dozujących chemię z pomiarem stężenia detergentu.

– Zastosowaliśmy nowatorskie ustawienie dysz wentylatorów służących do osuszania skrzynek/opakowań, co zatrzymuje w komorze mycia ciepło, a co za tym idzie zmniejsza zużycie prądu potrzebnego do ogrzewania wody.

– Dla zwiększenia efektywności cyrkulacji wody wykorzystywanej przez myjkę w procesie mycia zamontowaliśmy pompy transportujące wodę z komory suszenia z powrotem do komory mycia.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Automotive Production Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ