VERSABOT 500 i VERSABOT 1000 zaawansowane wózki samojezdne klasy AMR

VERSABOT 500 i VERSABOT 1000 zaawansowane wózki samojezdne klasy AMR

VERSABOT 500 i VERSABOT 1000 to zaawansowane wózki samojezdne  klasy AMR (Autonomous Mobile Robot). Wybierając je, wybierasz nowoczesną obsługę procesów intralogistyczne w magazynach, halach produkcyjnych i sortowniach. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest realizacja transportu poziomego, VERSABOT-y skutecznie zastępują pracę ludzi oraz automatycznych przenośników. Dzięki odpowiedniemu osprzętowi są w stanie transportować praktycznie każdy rodzaj ładunku.

Nie musisz obawiać się kontaktu z technologią. Samojezdne wózki transportowe nie są maszynami przesadnie skomplikowanymi na poziomie konstrukcji mechanicznej. Ich największe atuty to autentyczna autonomia pracy oraz wielka elastyczność dostosowania się do zastanych warunków pracy.

VERSABOT 500 i VERSABOT 1000 zaawansowane wózki samojezdne klasy AMR

Autonomiczne wózki transportowe przejmują transport wewnętrzny

Roboty AGV  pojawiły się na halach fabrycznych już w połowie XX w. Jednak dopiero w ostatnim czasie stały się realnie inteligentne i autonomiczne. Pracują wydajnie i w pełni bezpiecznie w bardzo zróżnicowanym oraz zmiennym środowisku produkcyjnym. Już nie trzeba zamykać ich w osobnych sektorach hali czy znakować przestrzeni. Przykładowo stosując punkty orientacyjne czy oznaczanie ścieżek. Orientują się w terenie wyłącznie dzięki samodzielnie stworzonej, wirtualnej mapie hali. Dzięki temu mogą pracować zarówno w nowych, jak i już istniejących obiektach, bez konieczności większych modernizacji. Dzięki temu roboty AGV w ostatnich latach przejmowały coraz więcej zadań logistycznych, które do tej pory były wyłączną domeną ludzi.

VERSABOT 500 i VERSABOT 1000, podobnie jak większość oferowanych obecnie na rynku robotów AMR, to samojezdne, niskie platformy o udźwigu do 1 000 kg. Łatwo wjeżdżają pod ładunek i podczepiają się lub unoszą paletę. Następnie ruszają do wskazanej lokalizacji. Robot samodzielnie wybiera trasę, decyduje o sposobie pokonywania przeszkód i reaguje na pojawiające się w jego zasięgu obiekty. Może współpracować z działającymi już na terenie zakładu systemami WMS (Warehouse Management Systems), MES (Manufacturing Execution System) czy ERP (Enterprise Resource Planning). Inteligentne roboty transportowe dzielą się też informacjami między sobą. Wybierając wózek AMR, otrzymujesz doskonałą bazę do tworzenia różnego typu funkcjonalności. Obecnie jest to przede wszystkim oprzyrządowanie pozwalające na transport zróżnicowanych typów ładunków.

Cztery wcielenia VERSABOT-a

Dzięki odpowiednio zaprojektowanym modułom transportowym VERSABOT-y są w stanie przewozić ładunki na paletach, skrzynie z towarami sypkimi, a także różnego typu ramy. We wszystkich konfiguracjach samojezdny wózek transportowy  pełni rolę mechanizmu napędowego (ciągnika) i podnośnika.

Moduł sprzęgu stałego lub automatycznego dla wózków do transportu skrzynek i koszy

Pozwala na sprawne pobieranie i wyczepianie ładunków umieszczonych na różnego typu koszach oraz wózkach, w tym także bardzo popularnych wózkach „Dolly”. To jedno z najczęstszych zastosowań robotów VERSABOT. Pozwala m.in. na sprawne dostawy podzespołów do gniazd produkcyjnych oraz odbioru gotowych wyrobów i dostarczania ich do magazynu.

Moduł unoszący do współpracy z podajnikiem palet

Ułatwia sprawny transport nawet ciężkich elementów stalowych, kruszyw i materiałów budowlanych na paletach. Pobór palet jest możliwy dzięki specjalnym podajnikom, które pozwalają robotowi wjechać pod paletę i unieść ją na wysokość pozwalającą na swobodne przemieszczanie. Robot zdaje ładunek w podobny sposób: wjeżdża pod podajnik, a następnie opuszcza podnośnik i wyjeżdża spod konstrukcji.

Wieszak do transportu ram

Największe usługi oddaje przy transporcie ciężkich elementów ramowych wykonanych ze stali. Optymalizuje przemieszczanie produktu pomiędzy gniazdami produkcyjnymi, np. pomiędzy spawalnią i lakiernią, czy dostawy gotowych ram na linię montażową. Możliwe są wdrożenia we wszystkich branżach, w tym np. przy produkcji stolarki budowlanej, w fabrykach samochodów, wytwarzaniu przęseł ogrodzeniowych, rusztowań, kontenerów i wielu innych konstrukcji ramowych.

Moduł podajnika rolkowego

Współpracuje z przenośnikami rolkowymi. Robot AMR staje się elastycznym połączeniem pomiędzy dwoma podajnikami rolkowymi. Jest również szybkim i wygodnym sposób odbierania ładunków z podajnika rolkowego, w celu przewiezienia do magazynu lub na stanowisko montażowe. Przy tradycyjnym, „sztywnym” połączeniu, każda próba modyfikacji (wydłużenia, połączenia z innym miejscem zdania ładunku) jest kosztowną i czasochłonną operacją. W przypadku wykorzystania robota AMR wystarczy przeprogramować trasę.

W przyszłości „osprzętem” do maszyn klasy AMR może być np. ramię manipulacyjne robota stacjonarnego. Dzięki niemu AMR będzie mógł np. samodzielnie rozładować i załadować skrzynię transportową. To zaledwie zapowiedź możliwości, jakie niosą samojezdne wózki transportowe. Jeżeli zdecydujesz się na wdrożenie VERSABOT-ów, otrzymasz maszynę o wielkiej funkcjonalności i elastyczności dopasowania.