#APS2022 - 21 czerwca 2022, Wrocław

Kompleks Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu

Głównym założeniem tego wyjątkowego spotkania jest od wielu lat możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy wiodącymi producentami i dostawcami rozwiązań wspierającymi pracę produkcji.

W zamkniętym gronie specjaliści rozmawiają o dynamicznie zmieniającym się środowisku produkcyjnym i codziennych wyzwaniach którym razem musimy stawić czoła. Uczestnicy spotkania mają też możliwość zapoznania się z nowościami technologicznymi oraz otrzymają wsparcie specjalistów w zakresie ich potencjalnego wdrożenia.

Wykłady i warsztaty / prezentacje technologii i wystawa / konsultacje techniczne

8:30- 9:00

Rejestracja uczestników / poranna kawa

9:30 - 9:50Sala górna
Marek Carbon
Marek Carbon

Współzałożycie Aidar

Work smarter, not harder! Jak zredukować liczbę błędów, poprawić jakość produkcji oraz zmniejszyć koszty przestojów przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości?

Wyobraź sobie, że dostajesz narzędzie, które pozwoli Twoim pracownikom na wygodniejszą, wydajniejszą i bezpieczniejszą pracę. A Tobie na redukcję kosztów związanych z błędami pracowników, niewłaściwym użyciem materiałów i przestojem maszyn. Dodaj do tego opcję szybkiego zdalnego wsparcia w sytuacjach awaryjnych oraz serwisowych i już masz obraz tego, co może dla Ciebie zrobić rozszerzona rzeczywistość.
09:50 - 10:10Sala górna
Dariusz Brzozowski
Dariusz Brzozowski

ITA Sp. z o.o.

Optymalizacja procesu pomiarowego – wyzwania i możliwości

Wyzwania, z którymi mierzył się przemysł motoryzacyjny w dobie pandemii zostały tylko zintensyfikowane przez obecną sytuację na Ukrainie. Przyspieszenie procesu wprowadzania produktu do produkcji jest wyższą konieczności, a elastyczność linii produkcyjnych jest nieocenioną zaletą. Proponujemy zastanowić się nad tematem optymalizacji mierzonych wyrobów w procesie produkcyjnym.

10:10 - 10:30Sala górna
Krzysztof Smaga
Krzysztof Smaga

Inżynier ds. Aplikacji / Branża motoryzacyjna - ifm electronic

IO-link, IIoT Edge gateway, Edge controller – wstęp do INDUSTRY 4.0

Przeszkody i ograniczenia jak: format danych, rodzaj transmisji, częstotliwość taktowania, medium transmisji wpływają na możliwości nieograniczonego transferu danych procesowych w czasie rzeczywistym. Ich pokonanie jest ważne, ponieważ skuteczne operacje na dużych ilościach danych i uzyskiwania natychmiastowego feedbacku są podstawą udanej transformacji cyfrowej.
10:30 - 10:50Sala górna
Tomasz Wilk
Tomasz Wilk

Quaker Houghton

Quaker Houghton – nowy wymiar współpracy w przemyśle

10:50 -11:10Sala górna
Jarosław Kukiełka
Jarosław Kukiełka

TECH-SYSTEM Group

Modernizacje maszyn, a znak CE. Jak podjąć dobrą i bezpieczną decyzję?

Pojęcie „głębokiej modernizacji" spędza niektórym sen z powiek. A niektórym nie – choć być może powinno. W końcu „głęboko zmodernizowaną" maszynę należy traktować jako zupełnie nową, co w przypadku linii produkcyjnej z 1960 roku może być bardzo kłopotliwe. Gdzie leży granica między „głęboką" a „płytką"? Zagadnienie to opiera się głównie na interpretacjach, w związku z czym potrafi dać skrajnie różne „wyniki". Co zrobić, aby czegoś nie pominąć? Co zrobić, aby nie przedobrzyć? Jak podjąć dobrą i bezpieczną decyzję?
12:00 - 12:40Sala górna
Krzysztof Dobrowolski
Krzysztof Dobrowolski

Lean jest dla ludzi

LEAN vs. AUTOMATYZACJA – rywalizacja czy sojusz? Wyzwania i zagrożenia kontra potencjalne korzyści

W dobie społeczeństwa informacyjnego nieodzowna jest umiejętność analizy dużych ilości informacji a kluczowym  krytyczne myślenie czyli kwestionowanie status quo, oparte na obiektywnym spojrzeniu na temat i rzetelnym sprawdzaniu źródeł informacji. W złożonej, cyber-fizycznej przestrzeni kompleksowe, ale też elastyczne rozwiązywanie problemów stanie się jedną z najbardziej pożądanych kompetencji. Dowiedz się, jak mind-set, samorozwój i autonomia pracowników oraz narzędzia LEAN pozwalają optymalizować procesy i lepiej wdrażać technologie we współczesnych fabrykach.
12:40 - 13:00Sala górna
Piotr Bogucki
Piotr Bogucki

Lean Technology Poland

Optymalizacja transportu wewnętrznego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Wykorzystanie systemów modułowych do budowy linii montażowych oraz infrastruktury intralogistycznej. Roboty AGV, które w autonomiczny sposób transportują komponenty i produkty w fabrykach i magazynach. System lokalizacji RTLS służący m.in. do analizy ruchu obiektów, wspierania kompletacji, poprawy bezpieczeństwa. Systemy E-KANBAN oraz PICK-TO-LIGHT ułatwiające zarządzanie przepływem materiału. Rozszerzona rzeczywistość AR, ułatwiająca serwis urządzeń, usprawniająca montaż oraz komunikację.
13:00 - 13:20Sala górna
Maciej Płonka
Maciej Płonka

CEO Parts4cleaning

Akredytowane laboratorium czystości technicznej

Akredytowane laboratorium czystości technicznej Parts4Cleaning zgodnie z wymaganiami VDA 19.1, VDA 19.2 oraz ISO 16232
13:20 - 13:40Sala górna
Jędrzej Kowalczyk
Jędrzej Kowalczyk

FANUC Polska

Czy możliwe jest precyzyjne obliczenie zwrotu z inwestycji w robotyzację?

Jak inwestować w roboty, by wrzucić wyższy bieg produkcji!
13:20 - 13:40Sala dolna
Adrian Lisowski
Adrian Lisowski

Dyrektor zarządzający LW Technic

Modernizacje przemysłowych maszyn myjących jako optymalizacja produkcji

Dobrze przeprowadzona modernizacja to zwiększenie efektywności pracy urządzeń oraz wydajność produkcji (OEE). Modernizacje pomagają w spełnieniu wymagań jakościowych stawianych przez Klientów oraz zwiększają bezpieczeństwo pracowników obsługujących urządzenia.
13:40 - 14:00Sala górna
Roman Filipiak
Roman Filipiak

Dyrektor Zarządzający Schmalz Polska

Usprawnienia procesów produkcyjnych i przeładunkowych za pomocą manipulatorów podciśnieniowych

Jak ułatwić i zoptymalizować pracę człowieka w przemyśle tam gdzie robot nie może?
13:40 - 14:00Sala dolna
Krzysztof Wilczyński
Krzysztof Wilczyński

Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Cyberbezpieczeństwa w Euvic Solutions

Zwinne i kompleksowe podejście do bezpieczeństwa – Euvic Cyberekspress

Budowanie organizacji cyberbezpieczeństwa w zgodności ze znanymi branżowymi standardami wymaga od organizacji kompleksowego podejścia. Jakie powinno być bezpieczeństwo organizacji? Optymalne. W myśl za tym przygotowaliśmy metodykę opartą o najlepsze praktyki, pokazującą spójny horyzont organizacji cyberbezpieczeństwa, dającą szybki rezultat.
14:00 - 15:00

Przerwa na lunch

15:00 - 15:20Sala górna
dr Sebastian Grabowski
dr Sebastian Grabowski

Ekspert Industry 4:0

Inteligentne IoT – co zrobić, żeby nasze dane zaczęły efektywnie pracować

IoT pomaga w przechwytywaniu ogromnej ilości danych z wielu źródeł. Jednak wydobycie przydatnych informacji z mnóstwa danych pochodzących z niezliczonych urządzeń IoT jest wymagającym i złożonym zadaniem. W jaki sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję, aby maksymalizować korzyści z posiadanych obecnie systemów przy zachowaniu a nawet zwiększeniu bezpieczeństwa danych?
15:00 - 15:20Sala dolna
Artur Wnęk
Artur Wnęk

PROSTER Sp. z o.o.

Zrobotyzowane systemy pakowania i paletyzacji

Case studies z wdrożeń w przemyśle.
15:20 - 15:40Sala górna
Paweł Smoleń
Paweł Smoleń

Manager Badań i Rozwoju Smart Nanotechnologies S.A.

Nanokompozyty ze srebrem – poduszka bezpieczeństwa w zderzeniu z patogenami

Podczas prezentacji omówione zostaną możliwości zastosowania antybakteryjnych materiałów kompozytowych z nanosrebrem w szeroko pojętym sektorze automotive. Wskazane zostaną rozwiązania, które wpłyną na kreowanie nowego standardu bezpieczeństwa w motoryzacji.
15:20 - 15:40Sala dolna
Dobromiła Włodarska
Dobromiła Włodarska

robotycy.com

Wdrożenia stacji zrobotyzowanej – Step by Step

Kiedy i w jaki sposób zrobotyzować procesy produkcyjne? Jak uniknąć najczęstszych błędów? Na podstawie ponad 10 letniego doświadczenia firmy, pomożemy zidentyfikować najistotniejsze pułapki.
15:40 - 16:00Sala górna
Maciej Pietrowicz
Maciej Pietrowicz

Fundacja Pietrowicz Śladami Uczestników

Jelcz wyprawowy – czyli jak emeryt himalaista przyspieszy efekty rozwoju Twojej firmy

Jak emeryt himalaista przyspieszy rozwój Twojej firmy w dodatku wyprawowym Jelczem? Dołącz i wyprzedź konkurencję w drodze na szczyt wyników Twojej firmy. Nie strać wpływu na nowe możliwości. Przyjdź i zyskaj trzy drogi do szczytu promocji swojej marki. Jak to osiągnąć? Zapraszam na zderzenie determinacji z marzeniami, jedyną dziś dla Was hybrydę gór z Automotivem!
15:40 - 16:00Sala dolna
Piotr Olech
Piotr Olech

Regionalny Kierownik Sprzedaży Beckhoff Automation

XPlanar. Jak stworzyć park maszynowy gotowy na zmiany produkcji

16:00 - 16:20Sala górna
Janusz Walczak
Janusz Walczak

Dyrektor Techniczny SECO TOOLS

Gotowość do transformacji

Opracowanie własnego programu doskonałości operacyjnej i oparcie go na wewnętrznym systemie produkcyjnym, który uwzględnia wszystkie warstwy (środowisko produkcyjne, system produkcyjny, proces wytwarzania) pozwoli na skuteczną transformację organizacji i umożliwi jej zrównoważony rozwój w przyszłości.
16:00 - 16:20Sala dolna
Monika Serafin
Monika Serafin

XELTO DIGITAL

Jak wirtualni asystenci wspierają pracowników produkcji

Producenci i dostawcy rozwiązań wspomagających pracę produkcji pozwalają firmom rozwijać się i usprawniać procesy produkcyjne. XELTO DIGITAL dostarcza rozwiązania, dzięki którym wspierani są pracownicy produkcji, co automatycznie pozwala zoptymalizować cały proces produkcyjny. W jaki sposób należy wspierać pracownika produkcji, aby cały proces był efektywniejszy i wydajniejszy?
16:20 - 17:00Sala górna
Zbigniew Stokłosa
Zbigniew Stokłosa

Manufacturing Engineering Manager, Nexteer Automotive

Industry 4.0 – zastosowanie symulacji komputerowych do projektowania i optymalizacji procesów produkcyjnych

Równolegle

Specjalna sesja wykładów oraz strefa technologii wspierających procesy produkcyjne w firmach produkujących baterie, systemy zasilania oraz magazynowania energii.

9:00 - 9:30Sala górna
Thomas Kaiser
Thomas Kaiser

Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Produkcja baterii do samochodów elektrycznych na przykładzie firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland

9:30 - 9:50Sala dolna
Bartłomiej Ścibisz
Bartłomiej Ścibisz

IPG Photonics

Kompleksowe systemy do spawania laserowego ogniw i baterii

09:50 - 10:10Sala dolna
Andrzej Paluch
Andrzej Paluch

PPI Adhesive Products

Materiały termoprzewodzące oraz materiały izolujące w produkcji baterii

10:10 - 10:30Sala dolna
JunYoung Park (Kaan)
JunYoung Park (Kaan)

General Manager SIMPAC Czech

Zmiana technologii pras z dużych na małe wysięgowe w branży baterii samochodowych

10:30 - 10:50Sala dolna
mgr inż. Dominik Czachura
mgr inż. Dominik Czachura

Smart Solutions Sp. z o.o.

Mikrotomografia przemysłowa CT – praktyczne zastosowanie w kontroli jakości baterii

10:50 - 11:10Sala dolna
Anna Kaniewska
Anna Kaniewska

Country manager SurTec Polska

Sustainable Surface Treatment Innovations Technologies

12:40 - 13:00Sala dolna
mgr inż. Sławomir Styczyński
mgr inż. Sławomir Styczyński

Kierownik Zakładu Produkcji Specjalnej Sieć Badawcza Łukasiewicz

Zautomatyzowane stanowisko do wytwarzania elektrod do baterii termicznych w technologii proszkowej

13:00 - 13:20Sala dolna
Szymon Gumółka
Szymon Gumółka

Scanway

Wizyjna kontrola produkcji baterii do pojazdów elektrycznych

17:00

Zakończenie części oficjalnej spotkania

Popołudniowe atrakcje

Wszystkich którzy po części oficjalnej mogą z nami zostać zapraszamy do udziału w nieformalnej części wydarzenia. Około godziny 17:30 spotykamy się w Browarze 100 Mostów w celu analizy procesu produkcyjnego oraz degustacji końcowego efektu warzenia słodu 🙂

Bankiet w centrum Wrocławia

Około godziny 19:00 podsumujemy dzień w pięknym centrum Wrocławia podczas nieformalnych rozmów i wieczornej kolacji. Lokalizacja Papa Bar ul. Rzeźnicza 32

APS2022-popoludniowe-atakcje-i-wieczorny-bankiet-w-centrum-Wroclawia--1024x184

Rejestracja udziału w #ASP2022

Cena obejmuje: udział w #APS2022 (wykłady, warsztaty, wystawa, konsultacje), przerwy kawowe , lunch, materiały informacyjne, popołudniowe atrakcje oraz kolację.

zł netto

Dane firmy


Dane uczestnika 1


Podsumowanie


Oświadczamy, ze jesteśmy uprawnieni do otrzymywania faktur VAT i wyrażamy zgodę na wystawienie przez Organizatora faktury bez pisemnego potwierdzenia jej odbioru.

Oświadczam, że jako osoba zgłaszająca udział przedstawicieli swojej firmy w wydarzeniu, pozyskałem ich dane w sposób legalny a osoby te wyraziły zgodę na przekazanie ich danych w celu rejestracji do udziału w wydarzeniu, oraz dysponuję dowodami wyrażenia przez wskazane osoby stosownych zgód.